МАМА СКАЗАЛА!

 

 

На головну

Що таке мікронідлінг і чи може він замінити ін’єкції

11/09/22 | Краса

Процедура мікронідлінг допомагає доставляти корисні речовини в глибокі шари шкіри й активізує утворення колагену. Однак у неї є й низка протипоказань. Що таке мікронідлінг, кому його можна застосовувати й наскільки він ефективний?

 

Що таке мікронідлінг

 

Креми, сироватки та флюїди містять корисні компоненти. Але шкіра захищає організм від проникнення чужорідних речовин ззовні. Косметологи та лікарі роками намагаються знайти рішення, як без шкоди для верхнього шару шкіри доставити корисні інгредієнти вглиб. Мікронідлінг – це один із щадних методів зробити це. Попри деяку подібність до мезотерапії, він істотно від неї відрізняється.

Що таке мікронідлінг

Мікронідлінг – це малоінвазивний метод покращення стану шкіри шляхом нанесення неглибоких проколів. Залежно від глибини проколу, мікронідлінг або сприяє виробленню власного колагену та еластину, або допомагає доставляти зовнішні косметичні засоби у глибші шари шкіри, посилюючи їх дію.

Вважається, що першу спробу використовувати мікроголки для косметичних цілей зробив Десмонд Фернандес, лікар із Філадельфії. Його знахідка допомогла пацієнтам позбавлятися від шрамів і рубців. Тоді він придумав перший апарат для мікронідлінгу — маленький штамп голки, який створював точкові пошкодження і запускав регенераційні процеси в шкірі.

Зараз мікронідлінг – процедура звична й улюблена багатьма зірками. Вікторія Бекхем ділилася відео, як за допомогою спеціального приладу їй роблять багато невеликих проколів. Дженніфер Еністон зізнавалася, що мікронідлінг допомагає сироваткам та іншим препаратам проникати глибоко в шкіру, за що вона і любить цей метод.

Мікронідлінг працює досить просто – спеціальними апаратами на верхньому шарі шкіри (епідермісі) роблять проколи. Таке контрольоване нанесення мікротравм запускає регенерацію шкіри. Організм починає процес загоєння, для цього йому потрібен колаген та еластин. Таким чином стимулюється утворення цих речовин, внаслідок чого покращується колір шкіри, її еластичність, розсмоктуються рубці та шрами.

Процедура мікронідлінг

Інший приємний побічний ефект цього малоінвазивного методу – проникнення косметичних засобів у глибші шари шкіри. Більшість кремів та сироваток здатні діяти тільки на її поверхні, адже верхній шар шкіри створений так, щоб захистити обличчя та інші частини тіла від проникнення будь-яких речовин. Мікронідлінг вирішує це питання, і в цьому сенсі він чимось схожий на мезотерапію, коли за допомогою голки б’юті-коктейлі доставляються глибше — туди, де їхня дія буде ефективнішою.

Цікаво, що за допомогою мікроголки навіть проводять вакцинування. Патчі з вакцинами працюють не менш ефективно, але при цьому не вимагають болючих ін’єкцій – від мікроуколів не виступає кров.

Показання для мікронідлінгу

Мікронідлінг допомагає вирішувати косметологічні та фізіологічні проблеми, або принаймні полегшувати їх.

 • Шрами та рубці різного походження. Дослідження показують, що цей метод найефективніший для лікування шрамів постакне. Крім того, процедура мікронідлінг допомагає покращити стан і при келоїдних рубцях, і при шраміх від віспи.
 • Алопеція. Використовувати мікроуколи можна на будь-якій частині тіла, у тому числі на голові. Там мікронідлінг показує хороші результати в лікуванні облисіння внаслідок стимуляції припливу крові до волосяних фолікулів.
 • Зморшки. У поєднанні з косметологічними препаратами цей метод є ефективним для зменшення зморшок та ознак старіння, зокрема, в орбітальній ділянці. За 10-бальною шкалою пацієнти вказували рівень болю трохи вище за 2 бали.
 • Кератози – стани, при яких характерне ущільнення та зроговіння шкіри на окремих ділянках.
 • Хвороби, пов’язані з пігментацією. Наприклад, вітиліго чи гіперпігментація.
 • Гіпергідроз, тобто підвищене потовиділення.
 • Розтяжки.
 • Тьмяна і втомлена шкіра, що втратила свій тургор. Мікронідлінг запускає регенераційні процеси, забезпечує приплив крові до шкіри. Це позитивно впливає на її пружність та колір.

Протипоказання до мікронідлінгу

При всіх своїх безумовних перевагах мікронідлінг – це інвазивна процедура, націлена на контрольоване створення пошкоджень на шкірі. Тому є люди, кому таке лікування категорично протипоказане. Серед них хворі на:

 • Купероз. При цьому захворюванні судини знаходяться дуже близько до поверхні шкіри, при мікронідлінгу їх легко пошкодити й посилити прояв захворювання.
 • Діабет та інші аутоімунні захворювання, наприклад, червоний вовчак. Шкіра таких пацієнтів дуже реактивна, процедура може нашкодити.
 • Будь-які запалення в активній фазі на ділянці шкіри, що обробляється.
 • Порушена згортання крові.

Також процедура мікронідлінг протипоказана вагітним та жінкам, що годують грудьми.

Мікронідлінг: як проходить процедура

 

Мікронідлінг це

 

Мікронідлінг – процедура, яку переважно робити в салоні. Для цього є дві причини:

 • Косметолог підбере препарати з ефективним складом, щоб вони діяли у певних шарах шкіри та вирішували наявні проблеми.
 • Домашні інструменти для мікронідлінгу досить щадні, але навіть без контролю спеціаліста можна пошкодити шкіру або занести інфекцію.

Процедура мікронідлінг не потребує окремої підготовки. Не рекомендується за кілька днів приймати препарати, які розріджують кров.

 1. Спочатку косметолог повинен оглянути шкірні покриви та переконатися, що на поверхні немає запалень.
 2. Шкіру слід продезінфікувати, вся процедура проводиться у стерильних рукавичках.
 3. Далі наноситься препарат, дію якого планується перенести у глибші шари шкіри.
 4. Залежно від вирішуваної проблеми, фахівець вибере відповідний інструмент та довжину голок, від них залежить глибина проникнення. Довжина може змінюватись від 0,5 до 2,5 мм.
 5. Вся процедура може тривати до години, протягом якої косметолог обробляє шкіру апаратом. Чим більша площа, тим більше часу триває процес. Найчастіше додаткове знеболювання не потрібне.
 6. Після закінчення процедури на оброблену ділянку наноситься заспокійливий крем або маска.

Ефект від процедури мікронідлінга видно відразу, та поступово він ще наростатиме. Фахівці рекомендують проводити мікронідлінг курсом із 3-4 процедур для досягнення максимального ефекту. Проміжок між сеансами має бути близько півтора-двох місяців.

Процедура має проводитися з дотриманням усіх правил асептики та антисептики, як усі ін’єкційні процедури. Пацієнту може знадобитися аплікаційна анестезія залежно від діаметра та довжини голки, яким працюватиме лікар. Після процедури шкіра може бути червоною протягом кількох годин, це залежить від чутливості шкіри. Результат мікронідлінгу буде видно до кінця курсу. Можна також проводити підтримувальні процедури один раз на місяць, курс повторюють двічі на рік.

Для процедури мікронідлінгу використовують кілька основних апаратів:

 • Мезороллер – це барабан з голками, який за допомогою ручки прокочують поверхнею шкіри. Завдяки великій кількості голок – від 200 до 500 з гаком – їм можна обробляти ділянки великої площі, наприклад, стегна, сідниці або руки. Довжина голок у ньому не змінюється.
 • Дермапен – виглядає як ручка з голчастою насадкою, яку можна налаштувати на різну довжину та щільність. Завдяки мініатюрному розміру він може обробляти важкодоступні ділянки та делікатні зони.

Все більшу популярність зараз набувають патчі з голками. Їх можна використовувати вдома самостійно. Принцип дії у них той самий, проте самі голки зроблені з гіалуронової кислоти – потрапляючи всередину шкіри, вони просто розчиняються разом із корисними речовинами.

Реабілітація після мікронідлінгу

 

Мікронідлінг для чого

 

Відразу після апарату шкіра виглядатиме почервонілою, але почервоніння зійде через пару днів. Упродовж тижня варто дотримуватися певного режиму догляду за шкірою:

 • Не використовувати декоративну косметику. Доглядові засоби необхідно використовувати з обережністю, а також слід відмовитися від агресивних засобів для чищення.
 • Постаратися не приймати кроворозріджувальних препаратів, утриматися від лазні, сауни та гарячих ванн.
 • Використовувати сонцезахисний крем.
 • До закінчення всього курсу мікронідлінгу не звертатися до інших косметологічних процедур – лазера, пілінгів та інших.

Мезотерапія та мікронідлінг

Схожа методика введення препаратів називається мезотерапією, але відмінності між ними дуже суттєві.

Мезотерапія – це введення препарату під шкіру точково через шприц. У той час як при мікронідлінгу засіб наноситься спочатку на шкіру, а потім на ній робляться мікропроколи, щоб сироватка проникла глибше. Оскільки принцип дії схожий, мікронідлінг називають фракційною мезотерапією.

Мікронідлінг, на відміну від мезотерапії, є менш болісною процедурою. Від нього не буває синців. Тому він підходить для соціально активних пацієнтів, які не мають часу на реабілітацію.

Ще більш щадними аналогами мікронідлінгу є голкові патчі. Нині на ринку представлений широкий асортимент. Принцип дії у них схожий. Але самі голки складаються з низько- та середньомолекулярної гіалуронової кислоти та інших активних компонентів. Завдяки цьому, потрапляючи в шкіру, голки просто розсмоктуються, залишаючи всі корисні інгредієнти всередині. Часто до складу голок також входять інші корисні активні речовини, наприклад, екстракти рослин та трав, кофеїн, пептиди.

Технології мікронідлінгу та патчів дуже схожі за принципом дії. Це доставка активних речовин до шкіри за допомогою голок. Однак відмінності все-таки є:

 • довжина голок: близько 400 мікрометрів в аплікаторах проти 0,2–3 мм у випадку з мезоролерами/дермапенами;
 • ступінь травмування під час процедури;
 • обмеження у сфері впливу мікроголкових аплікаторів;
 • різноманітність мезококтейлів для мікронідлінгу сьогодні набагато ширша, ніж кількість активних компонентів, що використовуються в мікроголкових аплікаторах.

Проте при системному застосуванні мікроголкових патчів ефект може бути схожий з результатом мікронідлінгу у косметолога.