Мікроструми для обличчя допоможуть підвищити тонус шкіри, але інші ефекти цієї процедури під питанням.
Існує безліч процедур і засобів, які обіцяють запобігти старінню шкіри. Одна з найпопулярніших інновацій — мікроструми для обличчя. Це проста фізіотерапевтична процедура призводить до тонусу м’яза обличчя за допомогою впливу розрядів струму.
- Що таке мікроструми для обличчя
- Як працюють мікроструми для обличчя
- Ефект від мікрострумів для обличчя
- Як часто робити мікрострумову процедуру
- Протипоказання для мікрострумової терапії обличчя
- Догляд за шкірою обличчя після мікрострумової процедури
Що таке мікроструми для обличчя
Мікроструми для обличчя – це косметологічно-фізіотерапевтична процедура, під час якої слабкі електричні розряди стимулюють м’язи обличчя. Це змушує їх скорочуватися та приходити в тонус. В результаті обличчя виглядає менш пухким, свіжішим і підтягнутим. Також вважається, що мікроструми стимулюють вироблення колагену та зростання нових клітин, відіграють роль лімфодренажного масажу.
Мікрострумова терапія нагадує фізіотерапевтичну електростимуляцію — і там, і там відбувається вплив струму. Але результат і сфера застосування у процедур зовсім різні.
При мікрострумовій терапії використовується імпульсний струм малої амплітуди. Це активує внутрішньоклітинний метаболізм, завдяки чому виводяться токсини, шкіра насичується киснем, нормалізується циркуляція рідини, покращуються тонус та еластичність шкіри, колір обличчя. Також процедура дозволяє повернути чутливість після травм, пластичних операцій, сприяє швидшій регенерації тканин.
При міоелектростимуляції використовується середньочастотний імпульсний струм. Він має глибшу проникну здатність, тому електроміостимуляція — більш агресивний метод і частіше застосовується.
Перевагою мікрострумів для обличчя є відсутність шкоди для шкіри. Мікроструми – це дуже слабкі електричні розряди, якими стимулюють певні зони. Вони не вимагають ні ін’єкцій, ні використання засобів, які можуть спричинити подразнення, алергічну реакцію чи інші негативні наслідки.
Метод мікрострумової терапії з’явився в 1980-і роки, коли його використовували для полегшення болю та лікування паралічів обличчя. Він став першим офіційно схваленим способом лікування паралічу Белла, при якому обличчя перекошує на кілька тижнів через різні причини, такі як віруси або переохолодження.
Мікроструми часто поєднують з іншими процедурами, наприклад, мікродермабразією, для відлущування, або кисневою терапією – для зволоження.
Як працюють мікроструми для обличчя
Електричний струм пропускається між позитивно і негативно зарядженими провідниками. В салонних пристроях зазвичай довгі тонкі стрижні, а в домашніх – сферичні. Коли обидва перебувають у контакті зі шкірою, струм проходить через м’язи, змушуючи їх скорочуватися, і таким чином підвищує їх тонус. Мікроструми впливають не на саму шкіру, а на м’язи під нею. Цей ефект часто називають «спортзалом для обличчя».
Ця процедура абсолютно безболісна, хоча за інтенсивної роботи апарату можна відчути невелике поколювання або металічний присмак у роті.
Перед процедурою необхідно обробити шкіру засобом, що очищає, не містить олій (жири зменшують провідність електрики). Потім слід нанести спеціальний гель для проведення струму – без нього струм не дістанеться м’язів і буде діяти лише на поверхні шкіри.
Перед курсом мікрострумів загалом корисно пройти біоревіталізацію. А безпосередньо перед процедурами важливо пити більше води.
Ефект від мікрострумів для обличчя
Мікроструми для обличчя дають ефект відразу на кількох рівнях:
- стимулюють м’язи, тим самим підтягуючи особу;
- грають роль лімфодренажного масажу;
- допомагають виробляти АТФ – основне паливо для клітин, завдяки якому виробляється більше колагену та еластину, що роблять шкіру більш пружною;
- сприяють зростанню нових клітин;
- деякі дослідження свідчать, що вони здатні прискорити загоєння ран, наприклад, виразок або акне.
Втім, наукові докази щодо ефективності є лише для першого та останнього ефектів. Тож вважати мікроструми універсальним засобом не варто.
Як часто робити мікрострумову процедуру
У середньому курс мікрострумів складається з 10–15 процедур з інтервалом у три-чотири дні. Проводити його варто раз на півроку. Для підтримки накопичувального ефекту косметологи рекомендують робити процедуру раз на місяць. Призначати курс мікрострумів має лікар.
Мікрострумова терапія обличчя можлива в домашніх умовах. Для проведення процедур можна купити домашній апарат, але його ефективність буде нижчою, ніж у професійного. Домашні апарати для мікрострумів набагато слабші за салонні. При виборі пристрою потрібно передусім перевіряти наявність сертифікатів, які доводять безпеку домашнього використання.
Протипоказання для мікрострумової терапії обличчя
Мікроструми для обличчя вважаються безпечною процедурою. Проте вони суворо протипоказані вагітним жінкам через загрозу переривання вагітності, а також людям:
- з хворим серцем;
- з кардіостимуляторами;
- з епілепсією;
- з висипом вугрів і акне.
Після введення ботоксу та філерів не можна робити мікроструми протягом двох тижнів. Але по тому вони будуть дуже корисні, оскільки продовжать ефект процедури.
Догляд за шкірою обличчя після мікрострумової процедури
Якогось особливого догляду після мікрострумової процедури не потрібно. Косметологи рекомендують наносити будь-який крем, який відповідає типу шкіри.