МАМА СКАЗАЛА!

 

 

На головну

Як визначити тип фігури і правильно підібрати одяг

19/07/22 | Життя

Як приховати недоліки та підкреслити переваги відповідно до типу фігури.

Одна й та сама річ на кожній людині виглядатиме по-різному. Навіть біла футболка та блакитні джинси — універсальна, начебто, комбінація — далеко не кожного прикрасять. Щоб вбрання виглядало виграшно, доведеться скоригувати його фасон. Вся справа у балансі, вважають стилісти. Різні типи фігур у жінок потребують різних акцентів у одязі.

 1. Що таке тип фігури у жінок
 2. Як визначити тип фігури
 3. Візуальна корекція фігури
 4. Тип фігури «Яблуко»
 5. Тип фігури «Груша»
 6. Тип фігури “Перевернутий трикутник”
 7. Тип фігури «Прямокутник»
 8. Тип фігури “Пісочний годинник”

 

Як визначити тип фігури

Що таке тип фігури у жінок

Тип фігури — це особливість будови кісток, жирової та м’язової тканин, яка визначає пропорції частин тіла. Відзначають п’ять типів фігур, виходячи із співвідношення ширини плечей, стегон, талії та грудей.

“Пісочний годинник” традиційно вважається найбільш жіночним типом фігури. При такій будові стегна та груди приблизно рівні, а різниця між стегнами та талією перевищує 25 см. Багатьом відомі ідеальні модельні параметри 90-60-90, щоправда, ніхто не знає, хто вигадав цю формулу. Але ідеал «пісочного годинника» настільки міцно укорінився в культурі, що часто є причиною розладів харчової поведінки.

«Трикутник», або «Груша» — зразок фігури, при якій стегна є ширшими за плечі, форма збільшується донизу.

«Перевернутий трикутник» — зворотна ситуація, коли плечі ширші за стегна. Такий тип фігури притаманний чоловікам, його ще називають атлетичним.

“Прямокутник” – стегна, груди і плечі практично рівні, а талія слабо виражена. При такій фігурі найчастіше немає округлостей, що виділяються, а схуднення і набір ваги відбуваються рівномірно.

“Яблуко”, або “коло” – цей тип фігури виділяють не так часто, оскільки він в принципі схожий на “прямокутник”. Стегна, плечі і груди при ньому також рівнозначні, а талія зовсім не виражена.

 

Тип фігури як визначити

 

Розподіл жиру по тілу

Для медицини набагато більше значення, ніж естетична складова, має розподіл жирової тканини, яка виконує захисну та метаболічну функції. Виділяють два варіанти розподілу жиру:

 • Андроїдне відкладення, воно ж вісцеральне або абдомінальне, коли жир розподіляється в області живота і з більшою ймовірністю виявляється під м’язовим шаром, обволікаючи і заміщаючи внутрішні органи. Такий варіант вважається несприятливим для здоров’я, і він більш характерний для чоловіків (у жінок це найяскравіший прояв типу фігури «Яблуко»). Особливо небезпечні для метаболічного здоров’я значення об’єму талії понад 94 см у чоловіків та 80 см у жінок. За таких показників надлишок ваги з більшою ймовірністю відкладатиметься навколо внутрішніх органів.
 • Гіноїдне – відкладення жиру, як правило, відбувається в ділянках стегон, сідниць і ніг, одночасно область живота зберігається стрункою. Найчастіше зустрічається у жінок (ближче до варіанта “груша”). При такому варіанті відкладення ваги шанси на метаболічне здоров’я вищі, оскільки жир залишається під шкірою і внутрішніх органів практично не торкається. Для чоловіків такий варіант ожиріння може бути приводом для звернення до лікаря та пошуку порушень у роботі чоловічих статевих гормонів.

У європейській культурі найбільшої популярності набула фігура «пісочний годинник». Причиною може бути те, що для жінки така конституція вважається здоровішою. Мода вловлює медичний тренд, який визнає здоровішим варіантом відкладення жиру в області стегон або грудей, а не живота. Але це не говорить про те, що якісь типи фігури гірші. Естетично будь-який тип може чудово виглядати.

Тип фігури залежить від різних факторів: харчування, фізичної активності, рівня гормонів у крові та супутніх захворювань. Але головним фактором залишається спадковість, яка визначає індивідуальну чутливість окремих зон до змін. Вплинути на загальний вигляд і трохи змінити пропорції можна, але кардинально тип фігури практично не змінюється.

 

Типи фігури у жінок

Як визначити тип фігури

Тип фігури не залежить від ваги. Навіть при її збільшенні кісткова структура та пропорції загалом залишаться колишніми. Тому конкретні цифри тут не мають значення, важлива різниця між показниками.

Щоб визначити тип фігури по параметрам, необхідно за допомогою сантиметра виміряти кілька параметрів.

 • Ширина плечей: відстань між самими виступаючими точками в районі плечового суглоба, де плече переходить в руку. Вимірюється у розслабленому стані.
 • Об’єм грудей: обхват грудей у їх найвищій точці. У жінок ця точка буде в районі сосків.
 • Об’єм талії: обхват трохи вище пупка, у найвужчій частині живота. При вимірі необхідно розслабитись і не втягувати живіт.
 • Об’єм стегон: вимірювання також проводять по найширшій частині. Якщо ви порівнюватимете стегна з плечима, то обхвати можна поділити на 2.

Розшифровуємо результати:

 • плечі виявилися ширшими за стегна — «перевернутий трикутник»;
 • стегна виявилися ширшими за плечі — «груша»;
 • стегна виявилися рівними грудям — «пісочний годинник» або «прямокутник»;
 • талія виявилася меншою за стегна більше, ніж на 25 см, — «пісочний годинник»;
 • талія виявилася не набагато меншою від стегон — «прямокутник»;
 • талія майже дорівнює стегнам – “яблуко”.

Фасон для різних типів фігури

Суть візуальної корекції будь-якого типу фігури полягає у наближенні силуету до типу Х – «пісочний годинник». Якщо є відхилення від цього стандарту, то надлишки приховують, а деякі частини візуально збільшують. Це класичний підхід. Але в пошуках стилю набагато важливішим за шаблони є психологічне самопочуття людини та її усвідомлення власної унікальності. Можливо, типу «Груша» подобаються її пишні стегна? Насамперед важливо зрозуміти, що людині подобається у своєму тілі, а що хочеться скоригувати, і вже з цього виходити.

Щодо техніки візуальної корекції фігури: у місцях, які хочеться підкреслити, ми забезпечуємо прилягання, а в місцях, які хочеться приховати, додаємо більше тканини. Ось і весь секрет. Але варто пам’ятати не лише про корекційні зони, а й про свої переваги, які не слід ховати.

Тип фігури «Яблуко»

Це жінки з великим бюстом, невиразною талією та стрункими ногами. За такого типажу не варто приховувати груди, прикриваючи їх одягом по шию. Навпаки, краще візуально їх подовжити, обравши топи з V-подібним вирізом. Крім того, не варто боятись демонструвати ноги.

Типи фігур у жінок

“Яблуко” відноситься до збалансованих типів жіночих фігур, але в такому випадку саме талія стає головною корекційною зоною. Це єдиний тип фігури, якому рекомендується прибирати з талії будь-які акценти. Посадка поясного одягу може бути заниженою. Але в такому випадку, щоб візуально не вкорочувати ноги, доведеться грати на кольорах: вибирайте верх та низ у єдиній гамі. Добре працюють будь-які вертикалі: розстебнуті пальта/піджаки/сорочки, контрастні планки та інші вертикальні декоративні елементи. Віддавайте перевагу прямим вільним або А-силуетам.

Сукні для типу фігури «Яблуко»

«Яблукам» пасують спідниці-олівці, вкорочені сукні з акцентом на талії, наприклад із запахом. Топи мають бути того ж кольору, без крупних принтів.

Типи жіночих фігур

 

Штани для фігури «Яблуко»

Фасони штанів для «Яблука» мають звужену талію. Володаркам такого типу фігури слід уникати скінні та інших варіантів, що обтягують. Занадто широкі штани нададуть фігурі важкості.

Купальник для типу фігури «Яблуко»

Виграшно виглядатимуть моделі роздільних купальників із завищеною талією — їх називають танкіні. Суцільний купальник пасуватиме, якщо він зшитий з двох частин тканини, і краще, якщо нижня частина буде темнішого кольору, ніж верхня.

 

Тип фігури яблуко одяг

 

Зірки з фігурою «Яблуко»

 • Модель Кейт Аптон має фігуру «Яблуко».
 • У співачки Брітні Спірс теж будова тіла відповідає таким пропорціям.
 • Актриса Різ Уізерспун часто віддає перевагу ретро-силуетам з акцентом на талії, коригуючи таким чином свою фігуру.

Тип фігури «Груша»

Цей тип фігури дуже поширений, не дарма його вважають жіночним. У таких дівчат добре виражена талія, широкі стегна, але вузькі плечі та невеликі груди. Залежно від величини стегон, можна візуально коригувати цю ділянку та подовжити ноги.

 

Тип фігури пісочні часи

 

Тип фігури «Трикутник», у народі «Груша», належить до незбалансованих типів, оскільки таз домінує. До особливостей даного типу, крім тонкої талії, також відносять похилі плечі й близько посаджені груди. Залежно від розміру, необхідно або додати чіткості та об’єму плечам за допомогою підплічників чи фасонів, що збільшують цю область, або візуально зменшити область стегон.

Основний акцент падає на найвужчу частину талії. Поясні вироби вибирають вільного, але не пишного крою, спокійних кольорів та фасонів. Одяг у ділянці плечей, навпаки, може мати незвичайний крій, принт і фактуру. Рукава «ліхтарик» також відмінно створять баланс і врівноважать фігуру.

Сукні та спідниці для типу фігури «Груша»

«Грушам» підходять приталені варіанти суконь з акцентом на топі. Мета – врівноважити пропорції, візуально додавши об’єм у верхній частині тіла. Нижню частину краще залишити нейтральною. Спідниці і сукні мають бути трапецієподібної форми, з м’якого матеріалу. Баска підкреслить талію.

 

Тип фігури груша одяг

 

Штани для типу фігури «Груша»

При типі фігури «Груша» слід уникати укорочених та обтягуючих штанів, віддаючи перевагу моделям, які візуально подовжують силует, наприклад, кльош, штанам зі стрілками, прямим класичним джинсам.

Купальники для типу фігури «Груша»

Тут працює те саме правило: більше візуальних елементів зверху та нейтральний низ. Плавки можуть бути однотонними та невигадливими, а у верхній частині доречними будуть волани або інші декоративні елементи.

 

Типи фігури груша

 

Зірки з фігурою «Груша»

 • Кім Кардаш’ян має фігуру-«трикутник». Вона не намагається приховати диспропорції, а навпаки, підкреслює їх акцентами і на талії, і на стегнах.
 • Співачка Дженніфер Лопес має латиноамериканське коріння, для жінок із цього регіону характерні пропорції «Груша».
 • Актриса Дженніфер Лав Х’юїтт може похвалитися дуже широкими стегнами та мініатюрним верхом.

Тип фігури “Перевернутий трикутник”

При такому типі фігури плечі ширші за стегна. Як правило, талія не виражена, а груди невеликі. Щоб гармонізувати образ, слід візуально збільшити нижню частину, щоб візуально врівноважити її з верхньої.

“Перевернутий трикутник” також відноситься до незбалансованих типів, для його володарок характерний надто розвинений плечовий пояс. Рекомендації будуть діаметрально протилежними типу «Груша»: всі акценти потрібно відвести від плечей донизу. Для цього використовуємо яскраві кольори, активний принт, незвичайний фасон, а також інші декоративні елементи, що здатні додати об’єму в нижній частині. Поясні вироби мають розташовуватися на найвужчому місці талії. Такому типу варто уникати будь-яких деталей, що збільшують плечі, як-то виріз «човник», спущена пройма, об’ємні рукави або підплічники.

 

Тип фігури перевернутий трикутник

 

Сукні та спідниці для типу фігури “Перевернутий трикутник”

“Перевернутому трикутнику” варто уникати спідниць. Але доречними будуть пишні або плісовані спідниці форми “тюльпан” або “ліхтарик”. Варто пам’ятати, що форма трапеції їм не пасує, оскільки подовжить лінію талії і стегон.

Щодо верху, то тут слід візуально зменшувати ширину плечей, для цього підійдуть топи на тонких бретелях, зокрема темного кольору.

Штани для типу фігури “Перевернутий трикутник”

Дівчата з такими фігурами можуть дозволити собі носити широкі штани, а також фасони, що додають об’єму в стегнах, наприклад, чиноси.

Перевернутий трикутник фігура

Купальники для типу фігури “Перевернутий трикутник”

Тут правило те ж саме: темний верх і об’ємний низ, баска на трусиках виглядає ефектно і допоможе скоригувати нижню частину тіла.

Зірки з фігурами «Перевернутий трикутник»

 • Рене Зеллвегер у період розквіту своєї кар’єри багато разів худла і набирала вагу для різних ролей. Але це не змінювало її пропорцій: широкі плечі та вузькі стегна.
 • Анджеліна Джолі стала всесвітнім секс-символом ще завдяки ролі Лари Крофт, де демонструвала свою атлетичну фігуру.
 • Камерон Діас, яка зіграла сексі блондинку з ефектним бюстом у фільмі «Маска», у житті – володарка широких плечей та невеликих грудей.

Тип фігури “Прямокутник”

Рекомендації для такого типу фігури схожі на поради для форми «Яблуко» – володаркам «Прямокутника» також слід зробити акцент на талії. Зробити це можна за допомогою баски чи правильно підібраних принтів.

“Прямокутник” відноситься до збалансованих типів фігури, з тією лише різницею, що талія або слабо виражена, або зовсім відсутня. Плечі можуть трохи виділятись, але явного дисбалансу не створюють. Суть корекції фігури полягає у візуальному створенні тоншої талії. Перший спосіб корекції – гра на контрастах. Гарно пасуватимуть вузькі в талії і пишні в стегнах штани, а також заправлена в них вільна сорочка. Другий спосіб – створення талії за допомогою конструктивних елементів, таких як драпірування, косі зрізи тощо. Заправлені топи та сорочки рекомендується носити з невеликим напуском на талію, щоб не акцентувати на її ширині.

 

Прямокутник тип фігури

 

Сукні та спідниці для типу фігури “Прямокутник”

На таких дівчатах добре виглядають сукні А-силуету та в стилі ампір, тобто з дуже високою талією або без неї. Однак і приталені силуети підходять, особливо, якщо їх підкреслити поясом.

Штани для типу фігури “Прямокутник”

Вузькі стегна дають можливість носити і моделі, що обтягують, і широкі. Варто уникати варіантів кльош.

Купальники для типу фігури “Прямокутник”

Пасуватимуть фантазійні фасони купальників з асиметричними вставками та вирізами в області талії. Об’ємні елементи в грудях та на стегнах укрупнять ці частини тіла.

 

Тип фігури прямокутник фото

 

Зірки з фігурою «Прямокутник»

 • Кіра Найтлі коригує свою фігуру «Прямокутник» шляхом використання одягу, який робить плечі та стегна візуально ширшими.
 • Шарліз Терон – володарка довгих струнких ніг і фігури прямокутник.
 • Чудо-жінка Галь Гадот часто підбирає топи на тонких бретелях, щоб візуально зменшити плечі.

Тип фігури «Пісочний годинник»

Багато хто прагне візуально створити силует пісочного годинника, оскільки він вважається найгармонійнішим. Власницям таких природних пропорцій можна вдягати що завгодно. Основна мета – не приховувати переваги, а підкреслювати їх.

«Пісочний годинник» відноситься до збалансованих типів фігур – плечовий і тазовий пояси знаходяться приблизно на одному рівні. Талія яскраво виражена, тому найважливішим правилом буде прилягання одягу в цій частині. Всі акценти також мають бути зосереджені у цій зоні, інакше існує ризик виглядати повніше, ніж є насправді. Посадка всіх поясних виробів повинна бути на найтонше місце, а топи і сорочки мають бути або заправлені, або прилягати в талії. Решта працює за принципом «не зіпсуй». Не створюйте дисбаланс, якщо це не є метою.

 

Тип фігури пісочний годинник

 

Сукні для фігури «Пісочний годинник»

Сукні, що прилягають, підкреслять гармонійні форми «Пісочного годинника», але й інші фасони не протипоказані. Сукні будь-якої довжини здатні гарно виглядати на цьому типі фігури. Тільки баски варто уникати, тому що у випадку пропорційної фігури вона може порушити баланс.

Штани для фігури «Пісочний годинник»

Таким дівчатам добре підходять джинси-скінні та штани з високою талією. Однак надмірно об’ємні вбрання, наприклад, комбінація штанів і вільної блузки, виглядатимуть мішкуватим.

Купальники для фігури «Пісочний годинник»

Суцільні купальники з вертикальними смугами можуть приховати пропорції, а горизонтальні смуги, навпаки, розширюють талію. Тому краще віддавати перевагу роздільним купальникам.

 

Типи фігури пісочний годинник

 

Зірки з фігурою «Пісочний годинник»

 • Мерилін Монро завжди підкреслювала фігуру одягом.
 • Моніка Беллуччі та Софі Лорен уславилися своїми ідеальними формами.
 • Діта фон Тіз акцентує увагу на пропорціях своєї фігури за допомогою корсетів.