МАМА СКАЗАЛА!

 

 

На головну

Як обрати найкращий засіб для інтимної гігієни

21/05/22 | Здоров'я

На ринку великий вибір продуктів для догляду. Тому складно зрозуміти, як вибрати найкращий засіб для інтимної гігієни, який не тільки не викличе подразнення, а й зміцнить жіноче здоров’я. Тому перед покупкою обраного засобу слід ознайомитися з його складовими компонентами.

Перш за все, варто звернути увагу на рН гелю. Він повинен бути в межах 3,8-4,5. Це забезпечується наявністю у складі молочної кислоти. Крім того, перевагою в переліку складових будуть екстракти лікарських трав (найчастіше використовують календулу, ромашку або алое). Натуральні гелі, як правило, містять дуже м’які ПАР, такі як coco-glucoside та децил-глюкозид, які підходять навіть дуже чутливій шкірі.

Засіб для інтимної гігієни не мусить містити етилового спирту. У ньому не має бути жорстких ПАР (SLS/SLES), синтетичних фарбників та ароматизаторів. Всі ці компоненти мають подразнюючі властивості та можуть викликати алергію.

Як обрати засіб для інтимної гігієни

Давайте детальніше розберемо складові гелів для інтимної гігієни.

Корисні компоненти, які повинен містити засіб:

  • Молочна кислота – є природним продуктом життєдіяльності молочнокислих бактерій інтимних зон, сприяє підтримці «правильної» мікрофлори. Не дає розмножуватися стафілококам та грибковим інфекціям. Також виступає в якості консерванту та антиоксиданту. А ще молочна кислота надає гелю приємний запах та консистенцію.
  • Екстракт календули – знімає почервоніння та має протизапальну дію. Завдяки вираженим бактерицидним, дезінфікуючим, протизапальним та пом’якшуючим властивостям календула прекрасно захищає шкіру, сприяє її регенерації та підвищує стійкість до зовнішніх подразників.
  • Екстракт ромашки лікарської – усуває свербіж та печіння, сприяє загоєнню шкіри та слизової. Дбайливо заспокоює, знімає запалення, прискорює процес регенерації клітин.
  • Екстракт шавлії – має виражені відновлювальні та антисептичні властивості. Чудово заспокоює подразнену та запалену шкіру
  • Алое вера – здатен зменшувати запалення та бере участь у регенерації тканин. Крім того, заспокоює шкіру, запобігає сухості та подразненням.
  • Вітамін В5, Вітамін Е – чудово працюють з запаленнями, живлять шкіру, укріплюють епідерміс, забезпечують швидке загоєння мікротріщин шкіри та слизової оболонки. А при взаємодії з алантоїном здатні усувати неприємні запахи.
  • Бісаболол – антимікробний компонент. Його наявність бажана в гелі. Він має протигрибкову, антимікробну та ранозагоювальну дію. До того ж не сушить і не подразнює шкіру.

Наявність наступних компонентів у складі гелю для інтимної гігієни є небажаною:

  • Триклозан – антисептик. Він дійсно ефективно бореться з бактеріями, але при цьому знищує як шкідливі, так і корисні мікроорганізми. Це робити шкіру вразливою для вірусів, подразнень та алергій.
  • Синтетичні ароматизатори та консерванти. Такі інгредієнти легко проникають до незахищеної слизової та можуть спровокувати не тільки розвиток патогенних бактерій, а і викликати алергію, подразнення, свербіж та дискомфорт. Різкий аромат гелю повинен насторожувати.
  • Агресивні ПАР (SLS/SLES) – порушують кислотно лужний баланс мікрофлори, викликають сухість та подразнення шкіри.

 

На останок слід зауважити, що при виборі засобу для догляду за інтимними зонами слід не тільки звертати увагу на надпис «Еко» або «Natural» а й ретельно перевіряти склад продукту.