МАМА СКАЗАЛА!

 

 

На головну

9 простих способів підвищити рівень гормону щастя

14/08/22 | Здоров'я

Серотонін – це нейромедіатор головного мозку, який впливає на наш настрій, апетит, якість сну та активність. Радимо захищатися від апатії та втоми за допомогою бананів, сонця та вітаміну B.

 

Як підвищити рівень серотоніну в організмі

 

На рівень вироблення серотоніну можна вплинути. Саме так діють антидепресанти – вони блокують зворотнє захоплення нейромедіатора після того, як він виконав свою функцію. Після такої терапії людина почувається набагато краще. Але антидепресанти призначаються лише при значних відхиленнях. А підвищити утворення гормону щастя можна і природним шляхом. Як підвищити рівень серотоніну в організмі та знизити стрес – розбираємось.

 

Отримуйте більше триптофану з харчових продуктів

Триптофан – це амінокислота, яка необхідна для вироблення серотоніну. Вона міститься в низці продуктів, у тому числі в молочних продуктах, яйцях, темному шоколаді, бананах, горіхах, фініках та насінні. Спробуйте включити до раціону ці натуральні антидепресанти.

 

Сходіть на масаж

Зазвичай після масажу відразу покращується настрій. Але справа тут не просто у знятті м’язової напруги. Різке підвищення рівня серотоніну після сеансу пов’язане з 30-відсотковим скороченням рівня кортизолу – гормону стресу. Коли рівень кортизолу занадто високий, вироблення серотоніну погіршується.

 

Збільште споживання вітаміну В

Кожен вітамін групи В важливий для нашого доброго самопочуття, а вітаміни B12 та B6 ще й беруть участь у процесі синтезування серотоніну. Більшість людей отримують дозу близько 50-100 мг на день, але її можна збільшити. Зрозуміти, яких вітамінів вам не вистачає, можна після аналізу крові на мікроелементи та вітаміни. Безконтрольного приймання окремих вітамінів у добавках краще уникати.

 

Гормон щастя продукти

 

Частіше бувайте на сонці

Сонячне світло не лише дефіцит, а й одна з умов вироблення серотоніну. Але навіть якщо небо затягнуте хмарами, постарайтеся проводити щонайменше 20-30 хвилин світлового дня на вулиці. Взимку це складно, але не здавайтеся. Як мінімум виходьте з дому у сонячний вихідний день. Насправді це найлегша відповідь на питання, як підвищити рівень серотоніну в організмі.

 

Додайте більше магнію до свого раціону

Магній також відіграє важливу роль у підтримці рівня серотоніну. А стрес і дефіцит магнію можуть бути взаємопов’язаними процесами, що посилюють один одного. Щоб уникнути дефіциту магнію, їжте більше риби, листової зелені, бобів і бананів.

 

Не зловживайте цукром

Одним з основних симптомів низького рівня серотоніну є потяг до солодощів – це тому, що інсулін також необхідний для деяких компонентів серотоніну. Але важливо зосередитися на більш здорових способах підвищити його рівень. Інакше ризикуєте заробити синдром ласуна: організм швидко звикне до того, що солодке призводить до збільшення рівня серотоніну, і за будь-якого натяку на поганий настрій вимагатиме його якнайбільше.

 

Серотонін як підвищити

 

Навчіться, нарешті, медитації

Те, що медитація допомагає боротися зі стресом, довело вже не одне наукове дослідження. При медитації в організмі підвищується рівень 5-гідроксиіндолальдегіду, який є основним метаболітом серотоніну. Медитація, як і масаж, знижує рівень гормону стресу – кортизолу.

 

Знайдіть час для додаткових занять спортом

Ви й самі знаєте, що заняття спортом справді роблять вас щасливішими й змушують почуватися куди бадьорішими. Під час та після тренувань ви гарантовано отримуєте додаткову порцію ендорфінів, але й на вироблення серотоніну фізична активність впливає найкращим чином.

 

Тренуйте позитивне мислення

Ви можете впливати на виробництво нейромедіаторів не лише додаючи нові продукти до свого раціону, але й працюючи над зміною свого ставлення до життя. Зрозумійте, що змушує вас почуватися добре і робіть це частіше. Більше спілкуйтеся з людьми, яких ви любите, виділіть хоча б годину на день на хобі, що надихає вас, ведіть журнал подяк.