Іноді нічного сну недостатньо, щоб відчувати себе бадьорою упродовж дня. Є кілька інших факторів, через які людина постійно почувається млявою і виснаженою. Що забирає нашу енергію?
Недостатня кількість води
Вода є одним з найважливіших елементів нашого життя. Дослідження показують, що якщо людина зневоднена, вона відчуватиме втому. Нестача води призводить до зменшення об’єму крові, і це сповільнює насичення клітин і органів киснем і поживними речовинами.
Нестача заліза у раціоні
Дефіцит заліза викликає не тільки втому, але й дратівливість. Причина залишається незмінною – чим менше заліза в організмі, тим менше кисню надходить до м’язів і клітин. Недостатнє споживання заліза також може призвести до анемії. Гарна новина полягає у тому, що залізо є в безлічі продуктів – квасолі, яйцях, зелених овочах, горіхах і тофу.
Пропуск сніданку
Сніданок важливий не лише для отримання поживних речовин, а й для прискорення метаболізму. Після пропуску сніданку людина відчуває себе втомленою протягом усього дня. Ідеальний сніданок – це поєднання вуглеводів, білків і корисного жиру. Спробуйте з’їсти бутерброд із цілозернового хліба зі склянкою молока на сніданок і відчуєте приплив енергії.
Пропуск тренування, коли немає енергії
Людина йде в спортзал або на пробіжку лише тоді, коли прокидається бадьорою. Її можна зрозуміти, але пропуск тренування доречний не завжди. Гарне фізичне навантаження вивільняє гормони радості, які змушують людину почуватися свіжою та енергійно зустріти день.
Всі думки в роботі
Людина постійно турбується про робочі завдання та зосереджена на тому, як піднятися службовими сходами, перепрацьовує та ігнорує всі інші аспекти свого життя. Її чекає хронічна втома та вигорання. Варто ставити реалістичні цілі, які не завдадуть шкоди здоров’ю. Не забувайте, стрес – найнебезпечніший тихий вбивця.
Алкоголь перед сном
Келих вина чи улюбленого бренді може здаватися чудовим способом завершити день, але алкоголь здатен зіпсувати гарний сон. Експерти припускають, що виною цьому раптовий сплеск адреналіну, який змушує людину прокидатися вночі.
Залежність від телефону та електронної пошти
Якщо людина не може відволіктися, постійно перевіряє свій телефон і поштову скриньку на наявність нових повідомлень, вона не здатна повноцінно відпочити. Залежність від гаджетів змушує її почуватися млявою.
Забагато кофеїну
Занадто багато кави, особливо у другій половині дня, може серйозно порушити сон, а також зіпсувати години пробудження.