МАМА СКАЗАЛА!

 

 

На головну

7 продуктів для здоровʼя суглобів

26/05/22 | Здоров'я

Інтенсивні заняття спортом, та навіть і повсякденне життя, потребують здорових суглобів. Щоб суглоби отримували всі необхідні речовини для швидкого відновлення після спорту, а також без наслідків витримували навантаження під час вправ, варто частіше споживати сім продуктів.

 

Желатин

Желатин, з якого готують желе та холодець, містить ті ж амінокислоти, що і колаген. Цей білок швидко відновлює шкіру та хрящі і підтримує їх еластичність, покращує рухливість суглобів, сповільнює їх зношування під час навантажень. Він навіть здатен знімати болі при артриті та покращувати функцію суглобів у хворих остеоартрозом.

 

Жирна риба

Головне природне джерело поліненасичених жирних кислот – Омега-3. Риб’ячий жир допомагає зберегти еластичність і здоров’я хрящів і тканин, а також покращує якість внутрішньосуглобового мастила. Інколи ця речовина навіть допомагає зменшити біль при артриті. Найбільше Омега-3 міститься у форелі, скумбрії, оселедці, лососі, сардинах, тунці, а також у чорній та червоній ікрі.

Рослинні олії

Серед продуктів нетваринного походження чемпіоном за вмістом поліненасичених жирних кислот Омега-3 можна назвати лляну олію. Корисною буде й олія оливи, адже олеокантал у його складі допомагає знизити запалення при захворюваннях суглобів.

Молочна продукція

Продукти з молока є найкращим джерелом кальцію – будівельного матеріалу для кісток, хрящів та м’язів. Віддавайте перевагу кисломолочній продукції – вона засвоюється краще, ніж просте молоко. І забудьте про знежирені продукти: для засвоєння кальцію потрібно хоча б трохи жиру.

 

Яєчний жовток та вершкове масло

У них міститься рідкісний для продуктів харчування вітамін D. Він перешкоджає вимиванню кальцію та сприяє росту і зміцненню кісток. Без нього кальцій не засвоюється організмом.

 

Цитрусові та ягоди

Вітамін С сприяє регенерації та захищає суглоби від руйнування. Чемпіоном за вмістом вітаміну С є шипшина: відвар з його плодів зміцнює імунітет та підтримує здоров’я організму. Також багато вітаміну С міститься у чорній смородині. А грейпфрутовий сік виводить із суглобів відкладення солей.

 

Морська капуста

Номер один за вмістом селену, який сприяє формуванню кісткової та хрящової тканини, попереджає і лікує запалення та покращує рухливість суглобів. Селен також забезпечує еластичність зв’язок.